Щоб мінімізувати втрати тепла при його транспортуванні, застосовується теплова ізоляція труб. При її наявності теплотехнічне обладнання працює в оптимальних умовах. Як правило, теплова ізоляція труб виконується з жорсткого пінополіуретану, який має коефіцієнт теплопровідності не вище 0,03 Вт/м.град.
Теплоізольовані труби виготовляються з сировини, що поставляється надійними компаніями зі світовим ім'ям - «HUNSMANN» і «ELASTOGRAN». Пінополіуретан являє собою пористу термореактивную неплавкую пластичну масу. В об'ємі матеріалу дев'яносто відсотків складають пори, які заповнені фторхлорметаном, газ має дуже низьку теплопровідність, така структура зумовлює властивості пінополіуретану.
Пінополіуретан - екологічно безпечний матеріал, найбільш ефективний теплоізолятор. У порівнянні з іншими матеріалами, що використовуються в якості теплоізоляторів, пінополіуретани в 3-5 разів більш ефективно зменшують теплові втрати. Пінополіуретан - газонаповнена пластмаса, яка отримана шляхом спінювання ізоціонатів і поліоля.
Теплова ізоляція труб, виконаних з пінополіуретану гарантує мінімум теплових втрат. крім того, пінополіуретан має такі позитивні якості, як стійкість до цвілі, біологічних впливів, до дії мікроорганізмів. Матеріал нешкідливий для людини і навколишнього середовища.
Основні характеристики ППУ:

  • щільність становить 60 ÷ 80 кг/м. куб
  • робочі температури в діапазоні від мінус 100°С - плюс 150°С
  • теплостійкість не нижче 170 градусів за Цельсієм
  • максимально можливе навантаження становить 2 кг на кубічний сантиметр.